top of page

Koordinat Berita Group

Publik·179 anggota

ВО ЖИВО: Украина Македонија 14 октомври 2023 Поток


28.2.2022 — Google го оневозможи прикажувањето на податоците за сообраќајот во Украина во живо на нејзината апликација „Карти“ по руската инвазија.


Грковска - Перебијнис: Северна Македонија и Украина пред 3 дена — Вицепремиерката Грковска, како што соопшти владината прес-служба, изразила поддршка за украинските граѓани во справувањето со руската воена ... УКРАИНА - МАКЕДОНИЈА (ЕУРО 2024) - Спорт Плус МК УКРАИНА – МАКЕДОНИЈА (ЕУРО 2024). Квалификации ЕУРО 2024 » Група Ц »14.10.2023 Покрај вообичаените вести, многу интервјуа, видеа, преноси во живо, колумни ... н готовински картички за бегалците, кои бегалците и барателите на азил би можеле да ги користат за да добијат храна и други потреби. Се верува дека тимот би ја намалил можноста бегалците во странство да ги префрлаат парите што државата во моментов ги префрла на нивната сметка. Исто така, се верува дека намалувањето на социјалните бенефиции ќе ја направи Германија помалку привлечна. Најголемиот дел од бегалците кои пристигнуваат на тлото на Европската унија ја избираат Германија како крајна дестинација. „Ние се стремиме кон усогласување на социјалните стандарди во рамките на Европската унија“, рече премиерот на Хесен, Борис Рајн. 24ФудбалОстанато Франција, Португалија и Белгија обезбедија пласман на Европското првенство (ВИДЕО) Италија Заниоло и Тонали со солзи во очите: Игравме покер и блекџек, но не се обложувавме на натпревари! Македонија Барди: Овој пат против Украина ќе биде поинаку! Милевски: Среќен сум што има притисок, тоа значи дека сме на дофат на нешто големо! Останато Канаѓаните постигнаа еден од најсмешните автоголови, Дејвис и Борјан се посрамотија (ВИДЕО) Previous Next 13. 10. 2023 Македонската фудбалска репрезентација утре ќе се соочи против Украина во шестото коло од квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2024 година, а Енис Барди кажа дека ќе одиграат на највисоко можно ниво. Аеродромци се собраа заедно да го проследат Аеродромци се собраа заедно да го проследат натпреварот на Македонија-Украина живо од Европското првенство во фудбал во паркот Нирнберг во Ново Лисиче. Гледајте во живо Македонија - Украина на 9. Октомври fakulteti.mk. X. 02.10.2015 Живот. Гледајте во живо Македонија - Украина на 9. Октомври. Друловиќ: Потребна ни е поддршка од сите. Украина можеби не е ... Тонали и Заниоло со солзи во очите признале дека се обложувале на нелегални платформи, но... Скандалот во Италија добива нови димензии, се обложувале преку 10 фудбалери! Евентуалните суспензии за Заниоло, Тонали и Фаџоли ќе важат секаде во светот! Шпанија Жоао Феликс повеќе нема да игра за „кикирики“, Барса ќе му ја зголеми платата за 10 пати Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона ќе ги корегира примањата на Жоао Феликс, па Португалецот во иднина ќе има плата од околу 4 милиони евра бруто. Реал Мадрид договори продолжување на соработката со тројца клучни играчи! Не било за пари, во Саудиска Арабија отишол за да се развива како играч! Жоао Феликс во Барса не заработува ни половина милион годишно! Лига на Шампиони Л'Екип го оцени Мбапе со двојка: Како да не постоеше на теренот! (ФОТО) 05. Тој и премиерот на сојузната покраина Хесен, Борис Рајн (Христијанско-демократската унија ЦДУ) вечерва учествуваа на состанокот во кабинетот на канцеларот во на кој се разговара за мерките за ублажување на притисокот од зголемениот број бегалци од почетокот на годината. На средбата присуствува и претседателот на најголемата опозициска партија ЦДУ, Фридрих Мерц, како и претставници на владината коалиција, Партијата на зелените и Либерално-демократската партија (ФДП). Сојузните покраини се договорија и за воведување на т. 2023 Главниот спортски француски весник, „Л'Екип“ му даде брутална оценка на Килијан Мбапе за вчерашниот настап против Њукасл во Лигата на шампионите. Во Порто се бесни на судењето: Не игравме само против Барселона! (ВИДЕО) Младата ѕвезда на Барса на сред натпревар отиде во тоалет... и не се врати Французите распалија по Енрике по тешкиот пораз на ПСЖ: Каква дрскост... Кој игра вака?... 30 години од првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација! (ВИДЕО) 12. 2023 Чеси ги нападнаа македонските фудбалери за автограми! (ВИДЕО) Англија Челси побарал од камионче со храна да престане да му продава бургери на Азар! Медиумите од „островото“ откриваат интересна приказна од времето на Еден Азар во Лондон, луѓето од Челси побарале од едно камионче со храна во близина на Стемфорд Бриџ да престане да му продава бургери на фудбалерот од Белгија. Манчестер Сити сака да потпише со Тони Крос, му нуди огромна плата! На Руни во Бирмингем ќе му помагаат двајца негови славни соиграчи Баерн ќе се засилува со големото промашување на Пеп Гвардиола?! Тежок скандал ја тресе Италија, се води истрага против неколку фудбалери за обложување, едни од нив се и Сандро Тонали и Николо Заниоло. Од сојузната влада исто така се бара да склучи договори со дополнителни држави за враќање во нивните земји на потекло за одбиените баратели на азил. „Да се ​​даде приоритет на обработката на апликантите од земји со ниска стапка на признавање ќе го забрза процесот и ќе овозможи побрзи депортации“, рече премиерот на Долна Саксонија Стефан Вајл (Социјалдемократската партија на Германија СПД). Македонија - Украина во живо и за 100 денари Кралот на one-man band сцената - KING AUTOMATIC, за прв пат во Скопје. Voodo Rhythm на 15 октомври со почеток во 21:30 во МКЦ. Билети во продажба по цена од


Tentang

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Anggota

Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page