top of page

Koordinat Berita Group

Publik·179 anggota

(ПРЕНОС ВО ЖИВО) Украина Македонија во живо 14 октомври 2023


пред 1 час — Украина Македонија во живо 14/10/2023 На крајот, г. Оливер Спасовски изрази надеж за позитивен одговор од Украинскиот парламент на ...


сите 125 | Република | 13 Окт, 2023 10:20 | веќе виденаДоларот зајакна, цената на нафтата пораснаНа валутните пазари вредноста на доларот во однос на кошничката валути се зголеми. Индексот на доларот, кој ја покажува вредноста на американската во однос на... сите 60 | Република | 13 Окт, 2023 07:53 | веќе виденаИзраелска влада на единство додека трае војната со ХамасСоочен со најкрвавата војна во последните 50 години, Израел формираше влада на национално единство откако премиерот Бенјамин Нетанјаху се согласи да ја сподели... сите 45 | Радио Слободна Европа | 13 Окт, 2023 11:05 | веќе виденаВремето сончево со мала умерена облачност, од понеделник заладувањеВремето преку утрото ќе биде свежо, преку денот сончево и топло со мала до умерена облачност. Досега од изминатите... сите 253 | Република | 13 Окт, 2023 20:04 | веќе виденаНа Меѓународниот аеродром Скопје пронајден пиштол во куфер на 76 годишна гостиварка - Се правдала... На Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, вчера во 18. 00 часот од оператор на обезбедување при ТАВ Македонија било пријавено дека при рентген... Спасовски. Неговата екселенција Јуриј Хончарук истакна дека билатералните односи меѓу двете држави се добри и дека помеѓу Република Македонија и Украина има повеќе конкретни проекти, од кои некои се веќе реализирани. Исто така, Украина предложи визна либерализација за македонските граѓани. Од септември годинава започнаа студии на македонски јазик на Украинскиот универзитет, а од следната година, во јануари, ќе почнат студии на украински јазик на Универзитетот „Св. Ukraine v North Macedonia | Full Basketball Game | FIBA U18 European Championship 2023 - FIBA U18 European Championship 2023, Division B - FIBA. basketball30 / 07 / 2023 Ukraine v North Macedonia | Full Basketball Game | FIBA U18 European Championship 2023 If you want to see the content, you need to accept (Targeting Cookies) by FIBA. basketball - 30 Jul 2023 - 6890 views Watch the Class. Game 15-16 game between Ukraine and North Macedonia at the FIBA U18 European Championship 2023 - Division B. #fibau18europe #basketball #baloncesto #basquete #basquetebol #농구 #basket #バスケットボール #バスケ #pallacanestro #bolabasket #篮球#баскетбол #basketbol #basketbolda #baskette كرة السلة #Баскетбол ►► Watch more than 2, 500 live games for FREE every year. Voodo Rhythm на 15 октомври со почеток во 21:30 во МКЦ. Билети во продажба по цена од... Скопје Инфо | 05 Окт, 2015 14:31 | веќе видена | слични4 копииМакедонија ги пречекува Англија, Италија и Финска во СкопјеМакедонија е домаќин на квалификацискиот турнир за репрезентации до 19 години. На турнирот кој ќе се одигра во Скопје, покрај нашата репрезентација место за... Идивиди | 02 Окт, 2015 07:58 | веќе видена | сличниФФМ ги продава билетите за со Украина само со приложување лична карта! Фудбалската федерација не отстапува од таквата одлука и покрај негодувањето од страна на бројни љубители на фудбалот, па сега и за настапите на А... Sportmedia | 01 Окт, 2015 18:51 | веќе видена | сличниУкраина гостува на „Филип Втори“ на 9-ти октомвриНаредната недела, односно на 9-ти октомври, Македонија го одигрува претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство против Украина. На нашата... Позитив | 01 Окт, 2015 16:40 | веќе видена | сличниОстанато1. Мери со ново јавување во живо од Украина ... Македонија, а сопругот останал во Украина. Прочитајте и Мајка oд Македонија се враќа од Украина сама со автомобил со ќеркичката: „Сè е блокирано, имам 10 ... Во живо Украина Македонија гледајте 14 октомври пред 1 час — Во живо Украина Македонија гледајте 14 октомври 2023 Пренос во живо 9.9.2023 — македонската фудбалска 04.09.2023 Живот Гледајте во живо ... Македонија - Украина во живо и за 100 денарипоследна промена: 14 Окт, 2023 01:34контактdmcaлокалноизворинајчитанисите категориитаговиwidgetмаркетингDailyВестиСпортСценаЖивотЗанимливостиВидеаСите вестиМакедонија - Украина во живо и за 100 денариМакедонија - Украина во живо и за 100 денариПоголемиот број на билети за последниот домашен натпревар од тековните квалификации по супер промотивна цена од 100 до 300 денари. Фудбалската репрезентација... Vesnik. com | 01 Окт, 2015 16:30 | веќе видена | сличниКралот на one-man band сцената - King automatic, за прв пат во СкопјеКралот на one-man band сцената - KING AUTOMATIC, за прв пат во Скопје. Украина Македонија во живо 14/10/2023 На крајот, г. пред 1 час — Украина Македонија во живо 14/10/2023 На крајот, г. Оливер Спасовски изрази надеж за позитивен одговор од Украинскиот парламент на ... Собрание на Република Северна Македонија - 2011Четврток, 22 декември 2011 година Продлабочена соработка меѓу Македонија и Украина ќе значи бенефит за жителите на двете држави Претседателот на Пратеничката група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот на Украина, г. Оливер Спасовски, денеска оствари средба со Н. Е. Јуриј Хончарук, амбасадор на Украина во Република Македонија. На средбата присуствуваа и заменик-амбасадорот на Украина во Република Македонија, г-ѓа Ана Тертична и г. Харалампие Шокаровски, член на Пратеничката група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот на Украина. North Macedonia-Ukraine | European Qualifiers 2024 North Macedonia vs Ukraine: All the latest European Qualifiers Qualifying round match information including stats, form, history, and more. 200 ученици со перформанс формираа македонско знаме на плоштадот во ПрилепУченици со перформанс формираа македонско знаме на плоштадот во Прилеп, во пресрет на празникот 11. октомври. Во перформансот кој оваа година е возобновен во... сите 148 | Info. mk | 10 Окт, 2023 11:29 | веќе виденаВМРО-ДПМНЕ: Рејтингот на Пендаровски е статистичка грешка, бледа појава, со уште побледи ставовиРејтингот на Пендаровски е статистичка грешка, бледа појава, со уште побледи ставови, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во своето соопштение. Наместо да се фрустрира од... сите 66 | Денешен | 13 Окт, 2023 13:50 | веќе виденаБожиновски: Според релевантните истражувања вкупната поддршка на СДСМ, ДУИ и Алијанса за Албанците... „Имаме повторно можност да се спасиме од политичко уставна криза доколку изборните циклуси претседателски и парламентарни се заедно. Скопје Инфо | 03 Окт, 2015 11:01 | веќе видена | сличниМакедонија од четврток домаќин на квалификации за ЕП до 19 годиниМакедонија своите мечеви ќе ги игра на „стадиончето на ФФМ“ на комплексот „Петар Милошевски“, сите од 15 часот, а за овие мечеви ќе се наплаќа билет од 50... Sportmedia | 02 Окт, 2015 16:06 | веќе видена | сличниМакедонија – Украина за 300 и за 100 денариБилетите за последниот домашен натпревар од тековните квалификации, кои македонската А-репрезентација ќе го одигра на 9 октомври (20. 45 часот) против Украина... Телеграф | 02 Окт, 2015 10:34 | веќе видена | слични2 копииУкраина за 300 и 100 денариМакедонската А репрезентација на 9 октомври, во 20. 45 часот, на Националната арена „Филип Втори“ против Украина го игра претпоследниот натпревар од... сите 328 | Сител | 13 Окт, 2023 17:06 | веќе виденаИзраелците не можат да го уништат големиот лавиринт тунели под Газа, граден со години (ВИДЕО)„Замислете го Појасот Газа како еден слој за цивилите, а потоа друг слој за Хамас. Ние се обидуваме да дојдеме до вториот слој што го изгради Хамас. Тоа не се... сите 52 | Канал 5 | 13 Окт, 2023 22:59 | веќе виденаНетанјаху: Напаѓаме со невидена сила, ова е само почетокИзраелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека разговарал со семејствата кои ги загубиле своите најблиски и дека Израел „никогаш нема да ги заборави овие... сите 89 | Република | 13 Окт, 2023 19:18 | веќе виденаИзраелската армија објави видео од напад врз Хамас, ослободени 250 заложнициИзраелските вооружени сили (ИДФ) објавија драматични снимки од моментот кога елитните трупи ја вратија контролата врз контролниот пункт Суфа долж јужната... Претседателот Спасовски истакна дека средбата ја иницирал за да се воспостават првите контакти, да се продолжи соработката и да се продлабочат односите помеѓу двете држави. Тој, исто така, го запозна амбасадорот дека Пратеничката група на Собранието на Република Македонија за соработка со Парламентот на Украина испратила писмо до Украинскиот парламент за меѓусебна соработка. Досегашните односи помеѓу двете држави ги карактеризира желбата за добра соработка, која треба да продолжи и да се продлабочи, што ќе значи бенефит за жителите на двете држави, истакна г. Украина Македонија натпревар во живо 14 октомври 2023 пред 1 час — Украина Македонија натпревар во живо 14 октомври 2023 Се за натпреварот Македонија - Украина - Спорт Плус МКSPORT+ MK | ПОРАЗЛИЧЕН .


Tentang

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Anggota

Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page