top of page

Koordinat Berita Group

Publik·177 anggota

Turqia U19 Shqipëria U19 2022 14.10.2023


Konfirmohen dy miqësore të Kosovës U19 në volejboll kundër Shqipërisë U19. Viber Icon. IndeksOnline. E Premte, 01 Prill 2022 18:51. Këtë vikend, Kombëtarja e ...


Po në maj do të zhvillohen edhe ceremonitë e shpalljes së skuadrave kampione në kampionatet “Abissnet Superiore”, Kategoria e Parë, Kategoria e Dytë, finalja e Kupës së Shqipërisë si edhe kampionët e moshave. Në qershor Kombëtarja do të nisë rrugëtimin e saj në edicionin e tretë të Nations League, teksa në harkun e dy javëve të para të muajit do të zhvillojë ndeshjet ndaj Izraelit, Islandës dhe dy herë me Rusinë. Pas sfidës tradicionale të Superkupës në muajin gusht, ku përballë do të vihen fituesit e kampionatit me fituesit e Kupës së Shqipërisë, futbolli ndërkombëtar rikthehet në shtator me sfidat e fundit të Kombëtares në Nations League ndaj Izraelit e Islandës. Takimet do të luhen më 22 dhe 24 shkurt. Muaji mars rezervon disa data të rëndësishme, që shënojnë edhe fillimin e disa kompeticioneve zyrtare të UEFA-s për përfaqësueset e moshave. Fillimisht, Kombëtarja U-17 e femrave do të luajë tri sfidat e Evropianit U-17 përkatësisht ndaj Azerbajxhanit (08 mars 2022), Skocisë (11 mars 2022) dhe Maqedonisë së Veriut (14 mars 2022). Të trija këto sfida do të luhen në Shqipëri, teksa UEFA ia ka besuar FSHF-së organizimin e ndeshjeve të grupit. Më pas është radha e Kombëtares U-21 që të zhvillojë dy ndeshjet e eliminatoreve të Europianit U-21 ndaj Çekisë më 25 mars dhe Anglisë më 29 mars. Shqipëria e drejtuar nga trajneri Erind Resuli, është shortuar në Grupin E dhe përballë do të ketë Suedinë, Andorrën dhe Austrinë. Turneu paraeliminator do të zhvillohet në muajin prill në Suedi, nga data 4 deri në 13 prill, ndërsa çiftet e ndeshjeve mbeten për t’u përcaktuar. Ky muaj do të mbyllet me ceremoninë e titullit kampion të kampionatit të femrave 2022. Muaji maj do të kulmojë me ngjarjen më të madhe futbollistike të zhvilluar ndonjëherë në Shqipëri. Finalja e parë historike e turneut më të ri të UEFA-s, Europa Conference League do të luhet në stadiumin “Air Albania” të Tiranës më 25 maj. Një event gjigand që do ta sjellë Shqipërinë në qendër të vëmendjes botërore për disa ditë më radhë e që do të sjellë në kryeqytet tifozë e personalitete nga e gjithë Evropa. Futboll Femra-Shqipëria U-19 mundet nga Turqia 1-9 12 pri 2022 — Shqipëri U19-Turqi U19 1-9. Formacioni i Shqipërisë: Hyska (c), Avullija, Tanushi, Vuksani, Iliadhi, Caka, Hamonikaj, Armoku, Blinishta, ... Nga Shqipëria te vajzat kuqezi, 14 ndeshje në tetorin e 1 tet 2023 — Për Kombëtaret U19 dhe U17 janë në program nga dy ndeshje miqësore. Shqipëria U19 do të përballet me Turqinë më 14 dhe 17 tetor në Stamboll ... 2022, një vit plot evente të mëdha për futbollin shqiptar - ATSH -TIRANË, 13 janar /ATSH/ Futbolli shqiptar do të ofrojë këtë vit një kalendar plot me evente dhe ndeshje të rëndësishme, të gjitha për t’u shijuar nga sportdashësit shqiptarë. Emocionet e futbollit kuqezi do të nisin që në shkurt me dy ndeshje miqësore të Kombëtares U-17 të drejtuar nga Ervin Bulku, që do të përballet me Italinë U-17 në Koverçano. Një mundësi e mirë për kuqezinjtë e vegjël që do të kenë shanset për të matur forcat me një skuadër me nivel të lartë botëror siç është Italia. Miqësoret ndaj Turqisë/ Shqipëria U-19 nis të hënën Shqipëria U-19 ka në program dy ndeshje miqësore ndaj Turqisë përgjatë muajit tetor. Trajneri i Kombëtares U-19 Ervin Bulku ka shpallur sot listën me emrat ... Kombëtarja & Legjionarët Archives - Page 37 of 60 Milot Rashica i mohon fitoren, Shqipëria U19 paqe me Kosovën U19 · 28/03/2022 60. Kërko. oversport.tv. SERIE A 2021-2024 ABISSNET SUPERIORE 2022-2025 ... Caktohet arbitrim nga Kosova në disa ndeshje 14 nën 2022 — Shqipëri – Itali; 16.11.2022, ora 20:45, “Air Albania Stadium” Shqipëria U-19, gati për miqësoret me Kosovën · Postuar 15:37 / 13.06 ... Shqipëria U-19 ndahet në barazim me Serbinë në "Elbasan Shqipëria U-19 ka barazuar ditën e sotme ndeshjen me bashkëmoshatarët serbë në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2022. Turqi. Lexo ... Po në shtator Shqipëria U-19 do të zhvillojë ndeshjet e grupit 7 në eliminatoret e Evropianit 2022-2023, ku përballë do të ketë Spanjën, Belgjikën dhe Rusinë. Ndeshjet e grupit do të luhen në Belgjikë në datat 21, 24 dhe 27 shtator 2022. Në tetor, është radha e Shqipërisë U-17 të nisë aventurën e saj në fazën kualifikuese të Europianit 2022-2023 të kësaj moshe. Shorti e ka vendosur Kombëtaren shqiptare në Grupin 7 së bashku me Suedinë, Kroacinë dhe Uellsin me ndeshjet e kualifikueseve që do të zhvillohen në Kroaci në datat 20, 23 dhe 26 tetor 2022. Shkurt Ndeshje miqësore, Itali U17 – Shqipëri U17, 22 shkurt 2022 Ndeshje miqësore, Itali U17 – Shqipëri U17, 24 shkurt 2022 Mars Evropiani i moshës U-17 për femra, Shqipëri – Azerbajxhan, 08 mars 2022 Evropiani i moshës U-17 për femra, Skoci – Shqipëri, 11 mars 2022 Evropiani i moshës U-17 për femra, Maqedoni e Veriut – Shqipëri, 14 mars 2022 Eliminatoret e Evropianit U-21, Shqipëri – Republika Çeke, 25 mars 2022. Shqipëria do të luajë... - Federata Shqiptare e Futbollit 9 जून 2022󰞋󰟠. 󰟝. Shqipëria do të luajë ditën e nesërme ndeshjen e Shqipëria U-19 do të luajë dy miqësoret e fundit ndaj... Ilir Zaganjori और ... Më datat 26 dhe 29 mars, Kombëtarja A do të zhvillojë dy miqësore me peshë respektivisht ndaj Spanjës dhe Gjeorgjisë. Më pas në prill është radha e Kombëtares U-19 për femra që të luajë tri ndeshjet e eliminatoreve të Evropianit U-19 duke sfiduar Izraelin (5 prill 2022), Qipron (8 prill 2022) dhe Turqinë (11 prill 2022). Po në prill Kombëtarja shqiptare e futsallës do të jetë e impenjuar në Paraeliminatoret e Kupës së Botës së Futsallit 2024. Kosova mëson rivalët në kualifikimet për Euro U17 dhe ... U19 nga 27 qershori deri më 9 korrik të vitit 2022. Kualifikimet U19. Liga A Turqia. Grupi A5: Zvicra, Anglia, Republika e Irlandës, Irlanda e Veriut. Grupi ... Gjyqtarët kosovarë caktohen për ndeshje ndërkombëtare Shqipëri – Itali; 16.11.2022, ora 20:45, “Air Albania Stadium”. Gjyqtar Turqi (Femrat) – Jordani (Femrat) 12 dhe 15 Nëntor 2022. Gjyqtar kryesor: Mirela ... Eliminatoret e Evropianit U-21, Shqipëri – Angli, 29 mars 2022. Ndeshja miqësore Spanjë-Shqipëri, 26 mars 2022. Ndeshja miqësore Shqipëri-Gjeorgji, 29 mars 2022. Prill Evropiani i moshës U-19 për femra, Izrael – Shqipëri, 05 prill 2022 Evropiani i moshës U-19 për femra, Shqipëri – Qipro, 08 prill 2022 Evropiani i moshës U-19 për femra, Shqipëri – Turqi, 11 prill 2022 Ceremonia e titullit kampion të Kampionatit të Femrave 30 prill 2022. Maj Finalja e UEFA Europa Conference League 25 maj 2022. Ceremonia e titulli kampion i Kampionatit “Abissnet Superiore” 27. 05. Futboll femra U-19/ Shqipëria mbyll kualifikueset me një Shqipëria U-19 e futbollit të femrave i ka mbyllur me një disfatë të thellë kualifikueset e Kampionatit Europian 2022. SHQIPËRI 1–9 TURQI: 4232345. REZULTATET ... 2022. Finalja e Kupës së Shqipërisë 31 maj 2022. Ceremonia e titullit kampion i Kampionatit Kategoria e Parë 07 maj 2022. Ceremonia e titullit kampion i Kampionatit Kategoria e Dytë 01 maj 2022. Qershor Ndeshja e Nations League, Shqipëri – Rusi, 02 qershor 2022 Ndeshja e Nations League, Islandë – Shqipëri, 06 qershor 2022 Ndeshja e Nations League, Shqipëri – Izrael, 10 qershor 2022 Ndeshja e Nations League, Rusi – Shqipëri, 13 qershor 2022 Eliminatoret e Evropianit U-21, Angli – Shqipëri, 07 qershor 2022. Eliminatoret e Evropianit U-21, Shqipëri – Kosovë, 14 qershor 2022. Kombetarja U-19 | Panorama Sport Miqësorja e dytë mbyllet pa gola, Shqipëria U19 dhe Azerbajxhani U19 ndahen në paqe 10 Gusht, 2022. Test miqësor në praninë e Rejës/ Kombëtarja U-19 mposhtet ...


Tentang

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Anggota

Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page